عصر کرد

آخرين مطالب

اقتصادي

۸۲ میلیون هکتار از مراتع کشور ممیزی شده است

عصر کرد - سنندج- مدیرکل دفتر امور مراتع سازمان منابع طبیعی و آبخیزداری کشور با اشاره به ممیزی شدن ۸۲ میلیون هکتار از مراتع ، گفت: بر اساس بررسی های صورت گرفته، پنج میلیون نفر در کشور از طریق مراتع ارتزاق می کنند.

بنگاه ها در حوزه هایی ورود می کنند که تخصص آنها نیست

عصرکرد- معاون هماهنگی و امور عمرانی فرمانداری بانه گفت: بنگاه ها کارهایی می‌کنند که به شیوه ایی تعرض به اراضی ملی است و به حوزه هایی ورود پیدا می‌کنند که تخصص آنها نیست.

اجرای طرح نهضت ملی مسکن در کردستان ۱۶۸۸هکتار زمین نیاز دارد

عصرکرد-معاون مسکن و بازآفرینی شهری راه و شهرسازی کردستان، میزان زمین لازم برای تامین مسکن ملی در استان را ۱۶۸۸ هکتار اعلام کرد و گفت: علاوه بر برنامه شهری استان که ۶۵ هزار ۴۷۹ واحد بوده است، تا امروز با احتساب تفاهم نامه ها حدود ۱۵۱هزار و ۷۴۹ نفر در سامانه ثبت نام کرده اند

مردمی‌سازی یارانه‌ها و سهم خوب کردستانی‌‎‌ها

عصرکرد- طرح مردمی‌سازی و توزیع عادلانه یارانه‌ها این روزها نقل هر محفل و مجلسی در کشور شده است اما سهم مردم کردستان از این طرح بیشتر از سایر مناطق کشور بوده و ۹۲ درصد جمعیت استان مشمول دریافت آن می شوند.

روزانه سه کیلومتر شبکه گاز در کردستان اجرا می‌شود

عصر کرد - سنندج- مدیرعامل شرکت گاز کردستان گفت: در حال حاضر به طور میانگین روزانه حدود سه کیلومتر شبکه گاز در استان اجرا می‌شود و امسال تمام روستاهای بالای ۲۰ خانوار از گاز طبیعی بهره‌مند می‌شود.

فضای نمایشگاهی کردستان افزایش یابد

عصر کرد - سنندج- معاون امور صنایع سازمان صنعت، معدن و تجارت کردستان در حاشیه نمایشگاه معرفی توانمندی های صنایع کوچک کردستان که در سنندج در حال برگزاری است گفت: فضای نمایشگاهی استان کوچک است و همین موضوع باعث عدم حضور تعداد زیادی از واحدهای تولیدی در این نمایشگاه شده است.

کارگاه آموزشی آشنایی با بازار عراق در سنندج برگزار می شود

عصرکرد- مسوول آموزش اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی سنندج گفت: برگزاری کارگاه آموزشی با موضوع آشنایی با بازارهای کشور عراق از جمله برنامه های جنبی دومین نمایشگاه توانمندی های صنایع کوچک کردستان است

سطح زیرکشت کلزا در دهگلان ۶۳ درصد افزایش یافت

عصرکرد- رییس اداره جهاد کشاورزی شهرستان دهگلان گفت: در سال زراعی جاری نسبت به سال زراعی گذشته میزان سطح زیرکشت کلزا در این شهرستان ۶۳ درصد افزایش یافت.

گره‌کور مشکلات مرز سیرانبند بانه

عصرکرد-بیش از سه دهه از فعالیت تجاری بازارچه سیرانبند بانه می گذرد اما در این سالها برای حل مشکلات بازارچه اقدامی موثر انجام نشده و مشکلات و کمبود امکانات در بازارچه به گره کوری تبدیل شده است.

کشف ۹۴ تن روغن احتکار شده در سنندج

عصرکرد- رئیس کل دادگستری کردستان از شناسایی ۴ انبار بزرگ احتکار روغن در سنندج خبر داد و گفت: از این انبارها در مجموع ۹۴ تن روغن خوراکی احتکار شده کشف و ضبط شد.

توزیع ۹۰ تن گوشت مرغ در بازار سنندج

عصرکرد-سرپرست فرمانداری شهرستان سنندج گفت: مصرف روزانه گوشت مرغ در سنندج بین ۴۰ تا ۴۵ تن است که امروز بیش از ۹۰ تن به بازار تزریق خواهد شد.

مردم کردستان باید ثمره احداث سدها را احساس کنند

عصرکرد- رییس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کردستان گفت: سدهای زیادی در استان آبگیری شده است و ضرورت دارد وزرات نیرو نسبت به تکمیل سامانه های انتقال بخش شرب و شبکه‌های آبیاری و زهکشی بخش کشاورزی اقدام نماید تا مردم ثمره احداث این سدها را احساس کنند.

شرایط‌ سرمایه‌گذاری در بخش گردشگری کردستان فراهم است

عصرکرد- مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی کردستان، گفت: با توجه به پتانسیل‌های بالقوه‌ای که در صنعت گردشگری کردستان وجود دارد، شرایط بسیار مساعدی برای سرمایه‌گذاری در این بخش فراهم شده است.

۱۰ درصد گندم ایران در کردستان تولید می شود

عصر کرد - سنندج- رئیس سازمان جهاد کشاورزی کردستان گفت: در سال جاری بر اساس پیش بینی کارشناسان در کشور چهار و نیم میلیون تن گندم تولید خواهد شد که بیش از ۸۰۰ هزار تن آن مربوط به کردستان خواهد بود.

برق ۵۳۹ روستای کردستان بازفروش است

عصرکرد- معاون فروش و خدمات مشترکین شرکت توزیع نیروی برق کردستان گفت: در حال حاضر برق ۵۳۹ روستای استان با ۲۶ هزار و ۵۹۳ مشترک به صورت بازفروش است که باید تکخوانی شود.

بیش از ۲ هزار میلیارد ریال مالیات به حساب شهرداری ها و دهیاری های کردستان واریز شد

عصرکرد- مدیرکل امور مالیاتی استان کردستان گفت: سال گذشته، از محل عوارض مالیات بر ارزش افزوده ۲ هزار و ۶۱۴ میلیارد ریال به شهرداری ها و دهیاری های استان پرداخت شده است

فعالان اقتصادی در استانها از لزوم بازنگری در سیاست‌های ارزی می‌گویند

عصرکرد-چهارسال کافی بود تا آثار زیانبار دلار ۴۲۰۰ تومانی روشن شود؛ در این سال‌ها برخی واردکنندگان به اندازه کل مردم ایران از یارانه ارزی برخوردار شدند و بسیاری از تولیدکنندگان و مصرف کنندگان از مزایای آن بی نصیب ماندند؛ اما حالا اصلاح نظام ارزی خواست تصمیم گیران و فعالان اقتصادی است.

ساخت کارخانه طلا نقش مهمی در اشتغال و توسعه شهرستان سقز دارد

عصرکرد- سرپرست فرمانداری سقز گفت: معدن طلای قُلقُله، یک طرح پیشران توسعه است و ساخت کارخانه استحصال طلا در سقز توسط زیر مجموعه شرکت سرمایه گذاری هلدینگ شستا نقش مهمی در اشتغال و توسعه شهرستان سقز به دنبال دارد.

شناسایی مالکین و ساماندهی بازارچه متروکه سنندج از طریق مراجع قضایی پیگیری می شود

عصرکرد- سرپرست سازمان ساماندهی مشاغل شهری و فراوردهای کشاورزی سنندج گفت: شناسایی مالکین بازارچه متروکه بلوار ۲۸ دی سنندج از طریق مراجع قضایی پیگیری می شود.

بیش از ۵۸ درصد معادن کردستان فعال است

عصرکرد-- رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت کردستان با اشاره به وجود ۳۴۲ معدن در این استان گفت: از این تعداد در حال حاضر بیش از ۵۸ درصد آن فعال و مابقی در حال تجهیز، راکد و نیمه فعال است.

۹۶ درصد اعتبارات تملک دارایی‌های سرمایه‌ای کردستان تخصیص یافت

عصرکرد- رییس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کردستان گفت: سال گذشته در سرجمع اعتبارات تملک استانی ۹۶ درصد تخصیص داشتیم که شامل ۷۵ درصد بخش اعتبارات آب روستایی و عشایری، ۵۵ درصد بخش اعتبارات راه روستایی و ۶۹ درصد بخش اعتبارات جدول ۱۰-۵ و ۲۶ درصد بخش اعتبارات نفت و گاز است

۶۲ واحد صنعتی راکد در کردستان احیا می‌شود

عصر کرد - فارس / معاون امور صنایع سازمان صنعت، معدن و تجارت کردستان گفت: با بررسی‌های میدانی و جلسات مکرر مشخص شد امکان فعالسازی ...

بیش از ۳۲ هزار تن گوشت قرمز در کردستان تولید شد

عصرکرد-مدیر امور دام سازمان جهاد کشاورزی کردستان با اشاره به اینکه بیش از ۳۲ هزارتن گوشت قرمز سال گذشته در استان تولید شد، گفت: کردستان از لحاظ تولید گوشت قرمز رتبه سیزدهم کشور را دارد

مشکلات بازارچه مرزی مله‌خورد سروآباد برطرف می‌شود

عصر کرد - سنندج- معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کردستان با تاکید بر استفاده از ظرفیت مرز برای توسعه استان، گفت: در اولین فرصت و با حضور سرپرست فرمانداری سروآباد، مسائل و مشکلات بازارچه مرزی مله خورد این شهرستان بررسی شده و برای رفع آنها تلاش می‌شود.

تخصیص ۱۲۳ درصدی اعتبارات سفر رئیس‌جمهور به ۱۷ استان کشور

عصرکرد-معاون اجرایی رئیس‌جمهور با بیان پیش‌بینی اعتبار ۱۵ هزار میلیارد تومانی در ۱۷ سفر استانی آیت‌الله رئیسی در سال گذشته، گفت: تا پایان سال گذشته ۱۷ سفر استانی برای تکمیل طرح‌های نیمه‌تمام انجام شد و عمده اعتبارات هم از محل منابع عمومی در چارچوب قوانین و مقررات تأمین شد که با تلاش دولت برخی مشکلات از پیشِ روی کشور برداشته شد.

کسب و کارهای اشتغالزا در کردستان، دانش بنیان می شود

عصرکرد- سرپرست اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کردستان با اشاره به ضرورت تحقق شعار سال برای بهبود اشتغال گفت: کسب و کارهای اشتغالزا در کردستان، دانش بنیان می شود

جهانی شدن فرش در گرو توجه به سلایق بازار است

عصرکرد- مدیرکل سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کردستان تولید فرش بر اساس نیاز دنیا و مطابق با سلایق امروز را مهم‌ترین هدف تولید فرش عنوان کرد و گفت: اگر دنبال توسعه و تقویت بیش از پیش بحث تجاری کردن فرش بیجار و جهانی شدن آن هستیم باید بر اساس نظرات مشتریان عمل کنیم.

۶۰ تعاونی سال گذشته در کردستان تشکیل شد

عصرکرد-مدیر تعاون اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی کردستان گفت: سال گذشته ۶۰ تعاونی با ایجاد ۵۱۶ فرصت شغلی در استان کردستان تشکیل شد.

مجوز حفر چاه آب بخش کشاورزی در مناطق شرقی کردستان صادر نمی‌شود

عصر کرد - سنندج- مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای کردستان گفت: مناطق شرقی استان با کد مطالعاتی ۱۳۰۸ جزو نقاط ممنوعه به لحاظ توسعه بهره برداری است و امکان صدور مجوز چاه آب برای بخش کشاورزی در حال حاضر وجود ندارد.

همکاری با جهاددانشگاهی برای خدمت به جامعه کارگری شکل گیرد

عصرکرد- مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کردستان، با بیان اینکه ظرفیت و پتانسیل های علمی و فرهنگی جهاددانشگاهی موجب تحول و توسعه می شود، گفت: همکاری و تعامل روزافزون بین ادارات کار و جهاددانشگاهی در راستای خدمت به جامعه کارگری و کارفرمایی شکل گیرد.

برنامه احیای واحدهای صنعتی راکد در کردستان به طور کامل تحقق یافت

عصر کرد - سنندج- مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی کردستان گفت: برنامه مربوط به احیای واحدهای صنعتی راکد و نیمه فعال استان طی سال گذشته به طور کامل اجرایی شد و امسال ایجاد زون دانش بنیان یکی از برنامه‌های شرکت شهرک های صنعتی کردستان است.

۸۸ روستای کردستان به شبکه سراسری گاز متصل شد

عصر کرد - ایسنا/کردستان مدیرعامل شرکت گاز استان کردستان، با اشاره به اینکه اکنون یک هزار و ۴۷۹ روستای استان از گاز طبیعی برخوردار است، گفت: در سال گذشته تعداد ۸۸ روستا به شبکه سراسری گاز طبیعی متصل شده است.

رویداد ملی توت‌فرنگی در کردستان برگزار می‌شود

عصر کرد - ایسنا/کردستان رئیس سازمان جهاد کشاورزی کردستان از برگزاری رویداد ملی توت‌فرنگی در هفته آخر اردیبهشت ماه سال جاری با همکاری اتاق بازرگانی و جهاد کشاورزی در استان خبر داد.

مناطق آزاد تجاری؛ مولد صنعت و درآمدزایی در کردستان

عصرکرد- مناطق آزاد تجاری - صنعتی می توانند اثرات مثبت اقتصادی زیادی از لحاظ درآمد ناخالص ملی، اشتغال و به مرور بومی‌سازی صنعت و ورود تکنولوژی در جامعه خود داشته باشند، مشروط به این‌که این مناطق تجاری- صنعتی فقط تبدیل به مناطق خرید و فروش کالا نشود.

ساير مطالب

رفع تصرف 8 هزار و 730 متر مربع از اراضی ملی در ایام نوروز 1401

طرح ملی سنجش نرخ کیفیت کالا در کردستان آغاز شد

پهنای باند اینترنت در شهرستان کامیاران 5 برابر افزایش یافت

صادرات ایران به عراق با راه‌اندازی منطقه آزاد بانه ـ مریوان 2 برابر می‌شود

رشد 12 درصدی جوجه ریزی در کردستان

نیروگاه سیکل ترکیبی سنندج بیش از 1 میلیارد متر مکعب گازطبیعی مصرف کرد

٥٦ واحد تولیدی در کردستان مشمول اجرای طرح درج قیمت تولید

تولیدکنندگان نسبت بە درج قیمت تولیدکنندە بر روی کالا اقدام کنند

کاهش قیمت آش و حلیم در ماه مبارک رمضان در کرمانشاه

کالاهای بسته بندی از ابتدای اردیبهشت مشمول طرح درج قیمت تولیدکننده می شوند

ارزش ریالی پرونده‌های تخلف در بازار کردستان 89 درصد افزایش یافت

آبرسانی به 169 روستای کردستان که درگیر تنش آبی هستند

تخصیص 1000 میلیارد تومان اعتبار به استان کردستان

برخی سدهای کردستان هنوز به حجم ذخیره مناسب نرسیده اند

عملیات اجرایی فاز 1 و 2 خط انتقال آب بین مخازن سقز آغاز شد

24 فروردین مهلت تسلیم اظهارنامه مالیات بر ارزش افزوده زمستان 1400

24 فروردین مهلت تسلیم اظهارنامه مالیات بر ارزش افزوده زمستان 1400

88 روستای کردستان سال گذشته به شبکه سراسری گاز طبیعی متصل شد

تلاش برای اتمام پروژەهای آغاز شدە در سال 1٤01

خرید تضمینی گندم در کردستان آغاز شد

70 درصد میوه ایام عید در کردستان توزیع شده است

به متقاضیان نهضت ملی مسکن فرصت ویرایش داده می‌شود

بیش از 6 هزار مورد بازرسی از بازار کردستان انجام شد

فعالیت دانش بنیان نیازمند نیروی انسانی خلاق و نوآور است

2 برابر شدن قیمت خرید تضمینی گندم حرکتی استراتژیک است

توسعه تولید بدون توجه به دانش بنیان بودن محقق نمی شود

توزیع بیش از 440 تن میوه تنظیم بازار در کرمانشاه

تحقق شعار سال بر توزیع عادلانه جمعیت تاثیر گذار است

تولید سالانه 200 هزار تن گندم در بیجار

30 میلیارد ریال تسهیلات به هنرمندان سنندجی پرداخت شد

325پرونده قاچاق در کردستان تشکیل شد

راهکارهای عملی برای توسعه اقتصادی کشور به کار گرفته شود

پنج هزار و 280 میلیارد ریال برای آبرسانی به روستاهای کردستان اختصاص یافت

رکورد کشتار مرغ در سنندج شکسته شد

اعضای اتاق فکر و شورای توسعه و پیشرفت بخش کشاورزی کردستان تعیین شد

تشکیل شورای علمی توسعه و پیشرفت بخش کشاورزی ضروری است

نصب 10 هزار کنتور هوشمند در کردستان

169 روستای کردستان آبرسانی می شود

2400 تن برنج تنظیم بازار در استان کردستان توزیع می شود

75 میلیارد ریال تسهیلات به طرح‌های حوزه آی سی تی کردستان پرداخت شد

تعداد جایگاه‌های سی ان جی در کردستان به 54 مورد رسید

وصول ٦٨0 میلیارد تومان حقوق دولتی معادن کردستان در سال جاری

بیش از 135 هزار کردستانی در طرح نهضت ملی مسکن ثبت نام کردند

طرح تشدید نظارت بر مراکز عرضه فرآورده های خام دامی کردستان آغاز شد

٤٤ میلیون قطعە جوجەریزی در کردستان از ابتدای سال جاری

عبور ثبت نام نهضت ملی مسکن از 5.2 میلیون نفر

کاهش دغدغه کشاورزان برای افزایش تولید بیشتر اولویت جهاد کشاورزی است

گازرسانی به تمامی واحدهای صنعتی پرمصرف کردستان انجام می‌شود

تکمیل تصفیه‌خانه فاضلاب کامیاران نیازمند 95 میلیارد ریال است

تعداد 1484 دستگاه ماینر غیر مجاز در کردستان کشف شد

ضرورت برپایی نمایشگاه دائمی مشاغل خانگی در استان کردستان

قیمت نهضت ملی مسکن فعلا متری 4.5 میلیون/ احتمال تغییر در آینده

سرمایه‌گذاران اقلیم در منطقه آزاد کردستان سرمایه گذاری کنند

منطقه آزاد تجاری زمینه‌ساز رفع معضل بیکاری در شهرستان بانه است

جهش اقتصادی در منطقە بانە و مریوان/ منطقه آزاد کولبری را مرتفع می کند

مزیت های مرز باشماق برای رفاه مردم منطقه اهمیت ویژه ای دارد

ایجاد منطقە آزاد مشترک استان کردستان با اقلیم عراق

بازار فروش محصولات صنایع دستی در کردستان سروسامان دادە شود

126 میلیارد ریال برای ارتقای خدمات مخابراتی در سنندج امسال هزینه شد

تجاری سازی بخش کشاورزی کردستان از اولویت های دولت سیزدهم است

احداث دو مجتمع بزرگ گلخانه‌ای با مساحت 62 هکتار در قروه

اقلام اساسی در ایام عید در کردستان توزیع می شود

تصویب 15 طرح پژوهشی در شورای برنامه‌ریزی و توسعه کردستان

سرمایه گذاری 281 میلیارد ریالی مخابرات کردستان در شهرستان سقز

سرمایه گذاری 65 میلیارد ریالی مخابرات در کامیاران