عصر کرد

آخرين مطالب

ما در معرض تهاجم فرهنگی هستیم گفتگو

ما در معرض تهاجم فرهنگی هستیم
  بزرگنمايي:

عصر کرد - امام‌ جمعه کرمانشاه گفت: رهبر انقلاب از حدود 25 سال پیش بحث تهاجم فرهنگی را مطرح کردند و مدام اخطار دادند و مرتب عنوان کردند که ما در معرض تهاجم هستیم، در این راستا اول به هجوم فرهنگی اشاره و بعد شبیه خون فرهنگی و غارتگری فرهنگی را گوشزد کردند.
به گزارش خبرگزاری ایمنا از کرمانشاه، جلسه شورای فرهنگ عمومی استان کرمانشاه امروز یکشنبه _ بیست و هفتم اسفند _ با حضور حجت‌الاسلام حبیب الله غفوری نماینده ولی‌فقیه در استان و محمدطیب صحرایی استاندار کرمانشاه در سالن جلسات دفتر امام‌جمعه برگزار و موضوعات مختلفی ازجمله بررسی سند جامع فرهنگی استان، برگزاری نمایشگاه قرآن، بزرگداشت مناسبت‌های مهم، تسهیل زمینه برپایی سفره‌های ساده افطاری توسط گروه‌های مردمی، پیگیری ثبت روز چهارم مهرماه به‌عنوان روز مقاومت گیلانغرب بررسی شد.
پوریا جلالی دبیر جلسه شورای فرهنگ عمومی استان و مدیرکل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه در ابتدای جلسه با اشاره به تأخیر در ارائه دغدغه‌های فرهنگی ادارات در 5 حوزه‌ای که سال گذشته تعیین‌شده بود، اظهار کرد: مهم است که این تأخیر در بازه زمانی کوتاه جبران شود، چراکه از این به بعد تمام اولویت استان این پنج موضوع خواهد بود، حتی بودجه‌هایی که باز برای استان در نظر گرفته می‌شود بر مبنای این پنج موضوع خواهد بود و به‌نوعی سرنوشت فرهنگی استان حداقل در پنج سال آینده منوط بر این پنج اولویت است.
وی با اشاره به موضوعات احصا شده توسط کارگروه مشورتی متخصصان هنر و فرهنگ، تاکید کرد: ارتقای امید و نشاط، امیدبخشی به باورها و اخلاق دینی، ضعف فرهنگ کار و تلاش و روحیه مهارت‌آموزی، حفظ و انسجام بنیان خانواده، ضعف حضور و مشارکت فعال مردم و حلقه‌های میانی در امور فرهنگی، ضعف فرهنگی شهروندی و قانون‌مداری تاب‌آوری و گفت‌وگو، ضعف تربیت و بازسازی نیروی انسانی کارآمد و مؤثر در حوزه فرهنگ، تقویت هویت ملی و همگرایی قومی و مذهبی و انسجام اجتماعی، توجه به جایگاه نخبگان و دانشگاه‌ها در تصمیم‌سازی و گفت‌وگوهای نخبگانی موضوعات و دغدغه‌های مطرح‌شده هستند و این 9 مورد از مجموع پیشنهادهای بود که 10 دستگاه برای ما ارسال کردند.
دبیر جلسه شورای فرهنگ عمومی استان کرمانشاه در خصوص موضوع دوم دستور کار در جلسه امروز تصریح کرد: موضوع بعد نام‌گذاری روز مقاومت گیلانغرب است تا در تقویم رسمی کشور قرار گیرد که برخی نمایندگان مجلس پیشنهاد داده بودند اگر مصوب شود ما آن را به تهران ارسال می‌کنیم.
11 قرارگاه برای بررسی حل مشکلات استان وجود دارد در ادامه حجت‌الاسلام‌والمسلمین حبیب‌الله غفوری، امام‌جمعه کرمانشاه اظهار کرد: ما در ابتدای جلسه دو مصوبه را داشته باشیم و روی این دو موضوع تمرکز داشته باشیم، یکی اینکه کلیه محتواها و موضوعات ارائه‌شده در 5 محور با ادغام شود و به‌صورت خروجی جلسه به مصوبه تبدیل شود و مبنای فعالیت‌های آینده قرار گیرد و دوم اینکه در اولین فرصت کارگروه جلسه‌ای را با جناب آقای امامیان و مجموعه قرارگاه داشته باشند برای آن سند و یک نسخه‌اش هم حداقل به بنده محبت کنید. مجموعه دستگاه‌های فرهنگی در قالب یک قرارگاه منسجم کارها را انجام بدهند که این پراکندگی کارها جمع شود و هدف‌گذاری‌های مشخص صورت بگیرد.
بعد از بیان این دو نکته، حجت‌الاسلام‌والمسلمین میرزایی مدیرکل تبلیغات اسلامی استان کرمانشاه این‌همه بودجه‌های فرهنگی قرار است در این 5 حوزه تقسیم شود بسیار مهم دانست و خاطرنشان کرد: یک نکته مهمی که در این میان وجود دارد این هست کار و عملیات فرهنگی نیازمند انسجام عملیاتی و میدانی است و واقعاً اگر می‌خواهیم در میدان یک اتفاقی بی افتاد به قول حضرت آقا خرمشهرهای فرهنگی آزاد شود، نیازمند یک ید واحده است و انسجام فرهنگی انسجام میدانی می‌خواهد.
سرهنگ سعید بهشتی راد معاون هماهنگ‌کننده سپاه حضرت نبی اکرم (ص) استان کرمانشاه ضمن اشاره به 11 قرارگاه موجود در بسیج استان برای بررسی و حل مشکلات استان، اذعان داشت: استان کرمانشاه یک استان ویژه‌ای هست و هر منطقه استان ما مسئله ویژه فرهنگی خاص خودش را دارد و باید در طرح‌ریزی برنامه‌ها باید منطقه بندی شود.
محمدطیب صحرایی، استاندار کرمانشاه نیز گفت: پیرو خطبه‌های نماز جمعه امام‌جمعه، باید برنامه‌های ایجابی و تولیدی را حداکثری ببینیم و مراقب باشیم که به دوقطبی در جامعه دامن نزنیم.
وی فضای کار در استان را مبتنی بر اجرای فضای مثبت و کار فعال دانست و گفت: خواهشمندم دستگاه‌ها در اعلام برنامه‌هایشان در راستای مسائل فرهنگی دوگانگی درست نکنند که حداقل مذهبی‌ها دچار یک حس ناخوشایند بشوند.
سطح کار جلسه شورای فرهنگ عمومی را باید جدی گرفت حجت‌الاسلام‌والمسلمین حبیب‌الله غفوری، نماینده ولی‌فقیه در استان و امام‌جمعه کرمانشاه با تاکید مجدد بر حضور مدیران در جلسات شورای فرهنگ عمومی استان، گفت: سطح کار جلسه شورای فرهنگ عمومی را باید جدی گرفت.
وی تاکید کرد: عرصه‌ای که دشمن به آن دل‌بسته است و برای تحقق آن آشکار و پنهان تلاش می‌کنند عرصه فرهنگی است. دشمن در حال حاضر بر عرصه فرهنگی تمرکز دارد و هدف گرفتن نسل جوان و نوجوان با هدف عادی‌سازی یکسری مسائل است که در جامعه ما به شدت نادرست بوده و جزو منکرات بزرگ تلقی شده است.
دشمن به عرصه‌های فرهنگ دل‌بسته است حجت‌الاسلام غفوری پروژه شبیه خون فرهنگی و پروژه عادی‌سازی منکر اخلاقی و دینی را یکی از مهم‌ترین برنامه دشمن عنوان کرد و گفت: یکی از موضوعاتی دیگری که به‌شدت تبلیغ منفی نسبت به آن دارد صورت می‌گیرد بحث ازدواج و فرزندآوری است که به‌شدت تبلیغ منفی نسبت به این دو دارد صورت می‌گیرد و تشکیل خانواده را یک امر بد و پرخطر جلوه داده است.
وی نقش بانوان را یکی از محورهای مهم در جامعه دانست و تصریح کرد: دشمن تلاش دارد نقش بانوان را مورد هجمه قرار دهد و ذهنیت‌سازی منفی نسبت به جایگاه زن در انقلاب اسلامی ایجاد کند در حالی که زمینه‌سازی برای پیشرفت و تعالی جایگاه زن از جهات مختلف و تأثیرگذاری علمی مدیریتی و ایفای نقش در همه عرصه‌های اجتماعی در این 45 سال در نظام مقدس جمهوری اسلامی بی‌سابقه است.
امام جمعه کرمانشاه اضافه کرد: در شرق نقشی برای زن درگذشته قائل نبودند و در غرب نیز از زن به‌عنوان یک کالایی برای پیشبرد اهداف سرمایه‌داری و سرمایه‌داران بزرگ و تنها برای ابزار تبلیغ و افزایش سرمایه سرمایه‌داران جنایت‌کاران صهیونیست استفاده می‌کردند تا جایی که زن را از نقش مادری ساقط کردند.
حجت‌الاسلام غفوری با بیان اینکه دشمن به عرصه‌های فرهنگ دل‌بسته است و اگر موفق شود ضربه‌ای سخت به انقلاب وارد می‌شود، گفت: دشمن به عرصه فرهنگی دل‌بسته است و اگر خدایی ناکرده در این عرصه موفق شود، دشمن به تمامیت ایران اسلامی ضربه می‌زند، چراکه این عرصه همچون سایر عرصه‌ها نیست و تک‌تک افراد هدف قرار گرفته می‌شوند.
وی ادامه داد: رهبر انقلاب از حدود 25 سال پیش بحث تهاجم فرهنگی را مطرح کردند و مدام اخطار دادند و مرتب عنوان کردند که ما در معرض تهاجم هستیم و در این راستا اول به هجوم فرهنگی اشاره و بعد شبیه خون فرهنگی و غارتگری فرهنگی را گوشزد کردند.
کد خبر 737166

لینک کوتاه:
https://www.asrekurd.ir/Fa/News/809608/

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield
مخاطبان عزیز به اطلاع می رساند: از این پس با های لایت کردن هر واژه ای در متن خبر می توانید از امکان جستجوی آن عبارت یا واژه در ویکی پدیا و نیز آرشیو این پایگاه بهره مند شوید. این امکان برای اولین بار در پایگاه های خبری - تحلیلی گروه رسانه ای آریا برای مخاطبان عزیز ارائه می شود. امیدواریم این تحول نو در جهت دانش افزایی خوانندگان مفید باشد.

ساير مطالب

من پیر فنا بدم جوانم کردی

گل اول شمس آذر به استقلال توسط فراز امام علی

گل دوم شمس آذر به استقلال توسط فخریان

صعود تایلند و جبران مافات عربستان

ضعف مشهود دفاعی تراکتور مقابل نساجی

تصمیم بزرگ کاپیتان؛ ناچو فرناندز، خواهان جدایی از مادرید

آشتی‌کنان در بارسا؛ فقط گل و شیرینی کم بود

خوشحالی جواد نکونام بعد از گل دوم استقلال

خلاصه بازی استقلال 3 - شمس آذر قزوین 2

حکم ‏CAS‏ علیه اسپانیا؛ انتخابات را از نو برگزار کنید

هوادار استقلال دچار حمله عصبی شد

منفور بارسلون بازیکن هفته چمپیونزلیگ شد!‏

شمس‌آذر نفس آبی‌پوشان را حبس کرد؛ استقلال صدر را پس گرفت

صرف هزینه 1250 میلیارد تومانی برای بیمارستان بهارستان

توزیع 200 تن آرد تشویقی بین 495 واحد خبازی

تحقق بیش از 80 درصد از برنامه‌های اشتغال تبصره 18 مددجویان

تردد روزانه بیش از هزار زائر از مرز خسروی

اعلام قیمت جدید خدمات پارکینگ‌های کرمانشاه

نقش روستابازار‌ها در کنترل قیمت‌ها

طنین انداز شدن نوای دف در روستای پالنگان

تو مثل منی برف...

بدشانسی و فرصت‌سوزی مدافع استقلال!

رئال رونمایی می‌کند؛ قله فناوری برای چمن مخملی

سه مربی تیم ملی در ورزشگاه وطنی و آزادی

مهار عبدالکریم حسن با فنون رزمی!

حکم تاریخی در هلند؛ کسر 18 امتیاز از قعرنشین!‏

آخرین وضعیت لوکاکو پس از مصدومیت شدید

شهرداری گرکان اولین دیدار نیمه‌نهایی را برد

دستِ خالی امان هندی و 12 آسیایی که در بیشکک سهمیه گرفتند

نساجی با درخشش یک برزیلی امیدوار به بقاست

گزارش زنده؛ استقلال 1-0 شمس‌آذر قزوین

بیمه رایگان برای مادران روستایی و عشایر

توزیع بیش از 100 هزار تن انواع نهاده دامی و کشاورزی

اختصاص بیش از 600 هزار هکتار از اراضی کردستان به کشت گندم

کشف اتفاقی استخوان بزرگترین موجود دریایی که 202 میلیون سال قبل وجود داشت/ ویدئو

«تاریخ سازی» با «تاریخ شفاهی»

آذرپیرا پنجمین سهمیه کشتی آزاد را گرفت

غیبت مربی رونالدو به دلیل عمل جراحی

مسی‌ها آماده شکست فولاد در هفته بیست و چهارم

گواردیولا: سرافکنده نیستیم، فوتبال باخت دارد

مسعود شجاعی یک ستاره غیرمنتظره در تیمش دارد

ترکیب ابتدایی فولاد برای تقابل با مس رفسنجان

تراکتور در وطنی هم تنها نیست

تصاویر باورنکردنی؛ کینگ اریک روی صحنه می‌خواند!‏

خاص‌ترین خوش و بش هفته در دربی کوچک

گزارش زنده؛ استقلال 0-0 شمس‌آذر قزوین

نمایش «توافق نامه» در «بسته پیشنهادی»

وعده صادق یک عملیات دفاعی برای حفاظت از حیثیت و خاک ایران بود

وقوع حادثه امنیتی مقابل کنسولگری ایران در پاریس

ورود سامانه بارشی به کرمانشاه