عصر کرد

آخرين مطالب

مقالات

توت‌فرنگی دیگر فرنگی نیست!

عصر کرد - ایسنا/کردستان با تبدیل شدن استان کردستان بە قطب تولید توت‌فرنگی در کشور، حال زمان آن رسیدە است کە توت‌فرنگی را بە نام توت کُردی بشناسیم. در کل کشور توت‌فرنگی ...

مراقب این خطرِ گرم باشید!

عصر کرد - رییس دبیرخانه کارگروه سلامت و امنیت غذایی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه به تشریح علائم گرمازدگی و راه های پیشگیری از این عارضه پرداخت. دکتر حسین ...

حقوق کم؛ اپیدمی این روزهای اشتغال زنان جوان

عصرکرد-صفحات کاریابی را کە بالا پایین کنید، با آگهی‌های استخدامی روبەرو می‌شوید کە با حقوق بسیار کم خواهان استخدام زنان در کارهای خدماتی همچون منشی‌گری، کار در منزل، فروشندگی و ... هستند.

جدال مرگ و زندگی درخت پالونیا در مریوان

عصرکرد- پالونیا گونه ای است که در برخی کشورها همچون ژاپن به نام درخت زندگی از آن نام برده می شود اما به دلیل مهاجم بودن آن در ایران و حال در تالاب بین المللی زریبار مریوان، به چالشی تبدیل شده است که عده ای خواهان حذف آن شده اند و برخی ها هم معتقدند هر گونه تصمیمی باید بر پایه تحقیقات علمی اتخاذ شود.

جذب سرمایه گذار تنها راه برون رفت کردستان از محرومیت

عصرکرد-فعالان حوزه صنعت، معدن و اصناف کردستان بر این باورند که جذب سرمایه گذار تنها راه برون رفت این استان از محرومیت و مشکلات اقتصادی است و دولت در این زمینه باید تسهیل گری کند.

وضعیت کشت محصولات پرآب در استان کردستان/ کاهش آب‌های زیرزمینی در روزهای کم‌آبی

عصر کرد - استفاده بهینه آب در مصارف کشاورزی در استان کردستان با توجه به وجود منابع آبی و درصد بالای روان آب در استان باید مورد الگوی سایر استان‌ها قرار بگیرد. - اخبار ...

نابودی صنایع دستی زیر سایه بی توجهی مسئولان

عصر کرد - صنایع دستی هنر و صنعتی است که بیانگر خصوصیات تاریخی، اجتماعی و فرهنگی هر شهر و دیاری است و در توسعه صنعت گردشگری و اقتصادی نقش عمده ای را ایفا می کند که ...

شهریور، پایان بازار گرمی چشمه های آب سنندج

عصرکرد-دبه‌ را به صف دبه‌های جلوی چشمه اضافه کردم. یکی از شهروندان گفت: کی راحت شویم از این آب بردن‌ها؟ گفتم قرار شده تا اوایل شهریور، آب سد آزاد به سنندج برسد که ادامه داد: از این وعده و وعیدها زیاد شنیدیم؛ حالا خدا کند این بار واقعیت داشته باشد.

تیغ کم‌آبی بر پیکر تالاب هشیلان/ حقابه مسکنی برای حل مشکلات است

عصر کرد - خبرگزاری مهر-گروه استان‌ها- مهسا حشمتی: تالاب به طور کلی به محیطی گفته می‌شود که ویژگی‌هایش حالتی میان خشکی و آب است و تالاب‌ها ممکن است همواره دارای آب باشند ...

هیاهوی گل سرخ در چهارباغ

عصرکرد- همزمان با سومین ماه از فصل بهار، در دل باغ های قدیمی روستای "آمروله" هیاهویی از عطر و رنگ سرخ بوته های گل محمدی برپاشده و گلابگیری سنتی، خلاقیت مردمان روستا را طی نسل های قدیمی تا کنون به نمایش می گذارد.

سفر بە صرف تماشای گلاب‌گیری سنتی

عصرکرد- اسم جشنوارە گلاب‌گیری کە بە میان می‌آید اولین چیزی کە در ذهن هر ایرانی تداعی می‌شود؛ کاشان است، اما این بار داستان فرق دارد! این بار مقصد سفر برای دیدن گلاب‌گیری بە جای کاشان؛ کردستان است،

مصرف مرغ زنده، تهدیدی برای سلامت شهروندان بانه

عصرکرد- از گذشته های خیلی دور فرهنگ مصرف مرغ زنده در میان مردم بانه رایج بوده و بخشی از اهالی این شهرستان با وجود توزیع روزانه مرغ بسته بندی شده کشتارگاه ها در بازار، همچنان طرفدار خرید مرغ زنده هستند.

گزارش| مراتع کردستان زیر بار چرای دام‌های استان‌های همجوار/ مشکلی در تامین خوراک دام در منطقه نیست

عصر کرد - گروه استان‌ها- بررسی وضعیت آب احشام در استان کردستان با توجه به بارش‌های مناسب در سال‌جاری و پر آب شدن، مشکلی در تامین آب دام و طیور وجود نداشته اما خشکسالی ...

کم آبی و دلالان؛ بلای جان طلای سرخ/ کردستان در تولید توت فرنگی رتبه اول کشور است

عصر کرد - ساکنان برخی مناطق کردستان سال‌هاست که باغداری خود را با تقویم توت‌فرنگی هماهنگ ساخته‌اند تقویم بهار به اواسط فروردین که می‌رسد، شیپور آماده باش برای کشاورزان ...

باینچوب؛ از گردشگری تا زیارت

عصرکرد- از پایین دست جادە راە رسیدن بە آرامگاە تا خود مقبرە دف می‌نوازند و آهنگی در وصف پیامبر بە صورت یکنواخت خواندە می‌شود.

ما با کفر سر سازش نداریم/ مردم نگذارند مدعیان بی‏‌هنر به صحنه‏‌ها برگردند

عصر کرد - گروه امام و رهبری خبرگزاری ایرنا: داغ‌های همه تاریخ را ما به یکباره دیدیم، چرا که ما امت آخرالزمانیم، و خمینی، این ماه بنی هاشم، میراث‌دار همه صاحبان عهد بود ...

"اسب آهنین آریا" تا چند ماه آینده خواهد تاخت؟

عصرکرد- سال ۸۸ بود که اولین کلنگ پروژه "اسب آهنین آریا" در بیجار بر زمین خورد و همین کافی بود تا روزنه های امید به اشتغال تعداد زیادی از جوانان این"دیار در دل مردم زنده شود، اما شوربختانه با گذشت چندین سال و با وجود مشکلات عدیده‌، این پروژه پس از پیشرفتی چند درصدی مسکوت باقی ماند.

جدال با ناتوانی در تجربە بیماری "ام اس"

عصرکرد- پارسال همین موقع بود کە در انجمن حمایت از بیماران "ام اس" در سنندج دیدمش، دختری زیبا و سرحال کە از ظاهرش علائم بیماری مشخص نبود.

لبخند رضایت مردم؛ مزد جهادگران بی مزد

عصرکرد- حضور گروه جهادی در مناطق محروم بیجار و روستای خسرو آباد چند روزی است امید را در دل مردمان این منطقه زنده کرده و جانی تازه به روستاهای دور افتاده این شهرستان داده است.

سونامی گرد و خاک در کردستان

عصر کرد - سنندج- ورود گرد و خاک به عنوان یکی از پدیده های جوی و بلایای طبیعی شناخته شده، علاوه بر خسارات اجتماعی و اقتصادی قابل توجه بر جامعه، اثرات نامطلوب زیادی هم بر محیط زیست دارد و به طور کلی یکی از چالش های پیش روی اهداف توسعه پایدار در مناطق درگیر غرب کشور از جمله کردستان است.

فراموشی کارگران در هجوم ریزگردها

عصرکرد- نفوذ توده گرد و خاک به مرزهای غربی کشور موجب تعطیلی چند روزه ادارات و سازمان های دولتی شده است اما در این میان کارگران کارگاه های خصوصی در این شرایط همچنان مشغول کار هستند.

کرفتو؛ غاری پر رمز و راز در دل کردستان

عصرکرد- غار کرفتو یکی از غارهای طبیعی و دست کند بشر اما آمیختە با رمز و رازهایی است کە هنوز پردە از اسرار بسیاری از آن‌ها برداشتە نشدە است.

گرد و غبار؛ نوبرانە امسال کردستان

عصرکرد-شهرت آب و هوای پاک و دل‌انگیز بهاری کردستان همیشە زبانزد خاص و عام بودە و هست، اما بهار امسال با همە بهارها تفاوت عجیبی داشت و آن هم ورود نابهنگام تودەهای گرد و غبار بە استان است.

تور گردشگری در بانه با طعم چیدن گل محمدی

عصرکرد- با هدف توسعه گردشگری کشاورزی شهرستان بانه، نخستین تور گردشگری «گل محمدی» روز جمعه در روستای سیاحومه بانه برگزار شد و گردشگران در یک مزرعه گل محمدی گل چیدند و گردشگری را با طعم گل تجربه کردند.

ساخت «سنگ پا» در روستای طلا

عصرکرد-سنگ پا یک نوع سنگ آذرین است که حاصل سردشدن گدازه‌های آتشفشانی است. وقتی این سنگ‌ها از دهانه آتشفشان به بیرون پرت می‌شوند، از خودشان گازی تولید می‌کنند که باعث سوراخ‌سوراخ‌شدنشان می‌شود. با استفاده از سنگ پا به دلیل سطح محکمی که دارد، لایه‌های پوست مرده پاشنه پا را می‌سایند.

بلاتکلیفی جایگاه دفن زباله های شهر قروه

عصرکرد- - زباله ها، مواد ارزشمندی هستند که می‌توان از آنها استفاده‌ بهینه کرد، اما در شهرستان قروه رها شدن زباله‌ها در محیط، اثرات مخربی به جا گذاشته است و ساماندهی این وضعیت نیز همچنان در بلاتکلیفی به سر می برد.

گردشگری، مسیری برای توسعه کردستان

عصرکرد- آنچه بیش از همه، در نقشه راه توسعه کردستان، زیرساخت و ظرفیتش آماده است حوزه گردشگری است، جاذبه های طبیعی از جمله کوه های سربه فلک کشیده، رودهای خروشان و روستاهای تاریخی، در کنار ظرفیت های گردشگری سلامت و حتی زیارت بیش از هر مزیت دیگری در مسیر توسعه کردستان چشم نوازی می کند.

دیداری با الفبای دانش

عصرکرد- گاهی در زندگی با دیدن فردی خاطرات زیبایی از گذشته برایمان تداعی می‌شود، به ویژه اگر آن فرد، الفبای دانش و زندگی را به ما آموخته باشد.

دام منهول‌ها در سنندج

عصرکرد- این روزها اگر از چهار راه بسیج سنندج وارد بلوار توحید شوید و گوشه خیابان، شاخه درخت، لاستیک خودرو یا چند قطعه سنگ دور دریچه فاضلاب دیدید، تعجب نکنید؛ شبیه این صحنه‌ را چند جای شهر ممکن است ببینید.

۲ بهار در یک فصل کردستان

عصرکرد- رهبر معظم انقلاب اسلامی ۲۲ اردیبهشت سال ۱۳۸۸ به کردستان سفر کردند این سفر هشت روزه برای استان با بهره‌های معنوی و مادی زیادی همراه بود و برای نخستین بار ۲ بهار در یک فصل کردستان تداعی شد.

بە صدا درآمدن زنگ خطر دوستی با «سایکوپات‌ها»

عصرکرد-بازیگران قهاری کە همە عمر خود را در حال نقش بازی کردن هستند؛ در ظاهر بسیار خوش‌رو و مهربان اما در باطن، بی‌رحمی نهفتەای دارند کە بە دنبال کوچکترین فرصت برای آسیب زدن بە دیگران هستند.

ایثار ویژه معلم سنندجی برای تدریس در کلاس درس

عصرکرد- گشسب بانو ملایی معلمی با ۲۸سال سابقه خدمت به دلیل بیماری صعب العلاج از تدریس در کلاس درس و هرگونه فعالیت بدنی توسط پزشکان منع شده اما با ایثار و فداکاری به امر تدریس مشغول است.

سفر به قاب عکس زیبای طبیعت در فصل بهار

عصرکرد-آنچە کە در جلو چشمان خود می بینم همچون تابلویی نقاشی می‌ماند کە گویی نگارگر عالم علاقە خاصی بە رنگ سبز داشتە و بە همە آن منطقە مخملی سبز پوشاندە است.

چرایی افزایش جدایی زوج‌ ها در کردستان

عصر کرد - آمارها حاکی از روند رو به رشد پدیده طلاق در کردستان دارد، در این امر عوامل بسیاری دخیل هستند و باید بررسی کرد که نقش چه ...

هوا برای نفس کم داریم

عصرکرد- بهار امسال برای کردستان خاکستری بود، روزهایی که آبی آسمان زیر رنگ خاک گم شد، کم نبود و برای همین خیلی ها هوا برای نفس کشیدن کم آوردند.

آموزگارم، ابراهیم گلستان دانایی

عصرکرد-آموزگارم، حماسه ساز پیکار نادانی ام، ابراهیم گلستان دانایی ام، بیدارگر ثانیه های به خواب رفته ام؛ سپاس! چه واژه کوچکی است در مقابل فداکاریت، آنگونه که بذر وجودم را در آغوش سبزت پروراندی.

پیشنهاداتی برای کاهش قتل‌های ناموسی

عصرکرد- پژوهشگران جامعه‌شناسی با مطالعه پدیده قتل‌های ناموسی در استان خوزستان و بررسی قاتلین و شیوخ قبایل، دلایل جامعه‌شناختی این پدیده را مورد بررسی قرار دادند و بر اساس یافته‌ها پیشنهاداتی را برای کاهش این نوع قتل‌ها ارائه کردند

روز جهانی قدس برگرفته از جهان بینی الهی و دوراندیشی امام راحل بود

عصر کرد - سنندج- اقشار مختلف مردم و مسوولان کردستان می گویند:روز جهانی قدس که برگرفته از جهان بینی الهی و دوراندیشی بنیانگذار انقلاب اسلامی بود، از همان بدو شکل‌گیری موجب ایجاد خط وحدتی منسجم میان امت اسلامی و موجب زنده ماندن آرمان آزادی فلسطین و برملا شدن ظلم صهیونیست‌ شد.

برداشت گیاهان خوراکی در سایه سخاوتمندی طبیعت بانه

عصر کرد - سنندج- در فصل بهار در کوهستان ها گیاهان خوراکی زیادی می روید و مردم براساس فرهنگ و عادت غذایی این گیاهان را مصرف می کنند و بسیاری از مردم با جمع آوری و عرضه آن به بازار روزی خود را بی منت از کوهستان به دست می آورند.

چرخش دست و بازوی کارگران رگه های حیات در مجاری هست است

عصرکرد-نماینده مردم شهرستان های قروه و دهگلان در مجلس شورای اسلامی به مناسبت آغاز هفته کار و کارگر در پیام تبریکی گفت: کارگران از شریفترین طبقه اجتماع هستند زیرا چرخش دست و بازوی آنها باعث چرخش چرخه های زندگی جامعه و امتداد رگه های حیات در مجاری هستی است.

عاشقانه‌های شب‌های قدر در کردستان

عصرکرد- چشم‌ها را باید شست، جور دیگر باید دید. آری شب‌های قدر است و باید جسم را رها و با چشم روح به عالم کبریایی نظر کرد. عقل را یارای همراهی نیست، عشق را باید علمدار کرد و راهیِ وادیِ حقیقت شد.

شب قدر؛ شبی سرنوشت ساز برای انسان

عصرکرد- شب قدر، شب اجابت آرزوهاست، شب آرزو کردن و به مراد رسیدن، شب دعا کردن و اجابت شدن، شب خواستن و به دست آوردن، شب طلب آمرزش است و بخشیدن.

پاشنه این روستا روی سنگ پا می‌چرخد

عصر کرد - سنندج- سنش که به دبیرستان رسید همه آرزویش این بود در رشته هنر ادامه تحصیل دهد و بازیگر شود اما به خاطر شرایط وارد رشته فنی و حرفه‌ای شد و حالا بازی روزگار او و هم سن‌ و سال‌هایش را سنگ تراش کرده است.

تلخکامی بستنی کردستان/ مجهزترین واحد بستنی کشور در سنندج خاک می‌خورد

عصرکرد- حدود ۶ سال از غیرفعال شدن یکی از مجهزترین واحدهای تولیدی بستنی کشور در سنندج می گذرد و طی این سال ها تلاش زیادی برای احیای آن شده اما همچنان دستگاه‌ و تجهیزات آن بجای تبدیل شیر به بستنی؛ خاک می‌خورد.

دیوزناو؛ سفر به قعر دره‌ای خیالی

عصرکرد-این بار سفری خواهیم داشت به قعر دره‌ای خیالی و محصور در میان رشته کوه‌های شاهو که زیبایی‌های آن کمی فراتر از واقعیت است.

هوای روز را از تمامی سمت‏‌ها نفس بکش!

عصرکرد- دانشگاه کردستان، بعد از وقفه‌ای طولانی، بی صبرانه آغوش خود را برای تمامی دانشجویان باز کرده و حال و هوای آن در روزهای سرسبز بهاری، با حضور مجدد دانشجویان در دانشکده ها و کلاس ها، خیابان ها و پارک های دانشگاه، حس متفاوت تری دارد و شور درس خواندن و زندگی دانشجویی پر رنگ تر و بیشتر به چشم می‌خورد.

خوان نعمت های بی دریغ بهار در کردستان

عصر کرد - ایسنا/کردستان اغراق نیست که گیاهان خودروی خوراکی را سالم‌ترین خوراک ها بنامیم، چرا که این نعمات خدادادی که در کوهستان ها می‌رویند کاملا ارگانیک هستند و در مراحل رشد آنها هیچگونه کودشیمیایی و سموم کشاورزی استفاده نشده است.

ساير مطالب

تولیدکنندگان بخش کشاورزی کرمانشاه در انتظار قوانین حمایتی مجلس

کاهش 4 مگاواتی مصرف برق با تغییر ساعت کاری ادارات کردستان

کردستان دارای ظرفیت‌های بالایی در زمینه اشتغالزایی است

900 میلیارد تومان تسهیلات اشتغال‌زایی در کردستان پرداخت می‌شود

فاز اضطراری تصفیه خانه آب شهر کرمانشاه در چند روز آینده وارد مدار می‌شود

فعالیت 113 کسب و کار اینترنتی نوپا در کردستان

بازدید بیش از 654 هزار مسافر از جاذبه‌های گردشگری کردستان

صنایعی که استعدادهای صنعتی کردستان را هویدا کردند

کردستان؛ معدن طلای سرخ کشور

تعاونی‌ها؛ ظرفیتی برای ایجاد اشتغال پایدار در کردستان

نقش کلیدی فرودگاه سقز در اشتغالزایی و توسعه اقتصادی

بیش از 5 هزار میلیارد ریال اعتبار برای تکمیل سدهای کردستان نیاز است

بخش کشاورزی کردستان وارد فعالیت های فناورانه می‌شود

واریز ٨3٥ میلیارد تومان حقوق دولتی معادن کردستان

طرح تحول زمین‌شناسی و اکتشاف دخایر معدنی کشور در کردستان افتتاح شد

60 هزار واحد مسکن محرومان در کشور در حال ساخت است

کردستان از معبر به مقصد گردشگری تبدیل شده است

رشد تولید با حمایت دولت و مردم از تولیدات داخلی افزایش می‌یابد

710 میلیارد تومان اعتبار برای توسعه دیواندره اختصاص یافت

ایجاد پردیس بین المللی دانشگاه کردستان در منطقه آزاد بانه و مریوان

اقامتگاه‌های بوم‌گردی ظرفیتی مهم برای رونق گردشگری کردستان

82 میلیون هکتار از مراتع کشور ممیزی شده است

بنگاه ها در حوزه هایی ورود می کنند که تخصص آنها نیست

توسعه زیرساخت‌های گردشگری رونق اقتصادی را به‌دنبال دارد

یک مجتمع تولیدی سقز مجددا به عرصه تولید بازگشت

اجرای طرح نهضت ملی مسکن در کردستان 1688هکتار زمین نیاز دارد

مردمی‌سازی یارانه‌ها و سهم خوب کردستانی‌‎‌ها

روزانه سه کیلومتر شبکه گاز در کردستان اجرا می‌شود

فضای نمایشگاهی کردستان افزایش یابد

کارگاه آموزشی آشنایی با بازار عراق در سنندج برگزار می شود

سطح زیرکشت کلزا در دهگلان 63 درصد افزایش یافت

گره‌کور مشکلات مرز سیرانبند بانه

جاماندگان از یارانه به فرمانداری‌ها مراجعه نکنند

کشف 94 تن روغن احتکار شده در سنندج

بارش های بهاره بیش از 114 میلیارد ریال خسارت به بخش کشاورزی کردستان وارد کرد

توزیع 90 تن گوشت مرغ در بازار سنندج

شهرهای کردستان در سال جاری با تنش آبی مواجە نخواهند بود

مردم کردستان باید ثمره احداث سدها را احساس کنند

شرایط‌ سرمایه‌گذاری در بخش گردشگری کردستان فراهم است

10 درصد گندم ایران در کردستان تولید می شود

برق 539 روستای کردستان بازفروش است

بیش از 2 هزار میلیارد ریال مالیات به حساب شهرداری ها و دهیاری های کردستان واریز شد

فعالان اقتصادی در استانها از لزوم بازنگری در سیاست‌های ارزی می‌گویند

ساخت کارخانه طلا نقش مهمی در اشتغال و توسعه شهرستان سقز دارد

شناسایی مالکین و ساماندهی بازارچه متروکه سنندج از طریق مراجع قضایی پیگیری می شود

بیش از 58 درصد معادن کردستان فعال است

96 درصد اعتبارات تملک دارایی‌های سرمایه‌ای کردستان تخصیص یافت

چشم انتظاری استانی با بزرگ‌ترین ذخایر قیر طبیعی ایران‌ به داشتن شهرک تخصصی

456 هزار تُن محصولات کشاورزی سال گذشته از کردستان صادر شد

456 هزار تُن محصولات کشاورزی سال گذشته از کردستان صادر شد

‌رگه‌های جدید معدنی طلا و سنگ‌آهن در کردستان شناسایی شد

سرمایه گذاری 6 میلیارد ریالی برای توسعه ظرفیت‌های مخابراتی در کردستان

62 واحد صنعتی راکد در کردستان احیا می‌شود

سرمایه‌گذاری 40 هزار میلیاردی قرارگاه خاتم الانبیاء در کردستان

بیش از 32 هزار تن گوشت قرمز در کردستان تولید شد

آغاز مجدد فعالیت کشتارگاه مرغ«ماد» سقز با حمایت دستگاه قضایی

فقط تایید شده‌ها می‌توانند شهر خود را تغییر دهند

مشکلات بازارچه مرزی مله‌خورد سروآباد برطرف می‌شود

تخصیص 123 درصدی اعتبارات سفر رئیس‌جمهور به 17 استان کشور

بیش از یک میلیون کردستانی در تعاونی‌های سهام عدالت عضو هستند

کسب و کارهای اشتغالزا در کردستان، دانش بنیان می شود

طرح هادی امسال در 300 روستای کردستان اجرا می‌شود

جهانی شدن فرش در گرو توجه به سلایق بازار است

15 هزار قروه ای در طرح نهضت ملی مسکن ثبت نام کردند

60 تعاونی سال گذشته در کردستان تشکیل شد

مجوز حفر چاه آب بخش کشاورزی در مناطق شرقی کردستان صادر نمی‌شود

همکاری با جهاددانشگاهی برای خدمت به جامعه کارگری شکل گیرد

برنامه احیای واحدهای صنعتی راکد در کردستان به طور کامل تحقق یافت

88 روستای کردستان به شبکه سراسری گاز متصل شد

رویداد ملی توت‌فرنگی در کردستان برگزار می‌شود

مناطق آزاد تجاری؛ مولد صنعت و درآمدزایی در کردستان

رفع تصرف 8 هزار و 730 متر مربع از اراضی ملی در ایام نوروز 1401

طرح ملی سنجش نرخ کیفیت کالا در کردستان آغاز شد

پهنای باند اینترنت در شهرستان کامیاران 5 برابر افزایش یافت

صادرات ایران به عراق با راه‌اندازی منطقه آزاد بانه ـ مریوان 2 برابر می‌شود

رشد 12 درصدی جوجه ریزی در کردستان

نیروگاه سیکل ترکیبی سنندج بیش از 1 میلیارد متر مکعب گازطبیعی مصرف کرد

٥٦ واحد تولیدی در کردستان مشمول اجرای طرح درج قیمت تولید

تولیدکنندگان نسبت بە درج قیمت تولیدکنندە بر روی کالا اقدام کنند

کاهش قیمت آش و حلیم در ماه مبارک رمضان در کرمانشاه

کالاهای بسته بندی از ابتدای اردیبهشت مشمول طرح درج قیمت تولیدکننده می شوند

ارزش ریالی پرونده‌های تخلف در بازار کردستان 89 درصد افزایش یافت

آبرسانی به 169 روستای کردستان که درگیر تنش آبی هستند

تخصیص 1000 میلیارد تومان اعتبار به استان کردستان

برخی سدهای کردستان هنوز به حجم ذخیره مناسب نرسیده اند

عملیات اجرایی فاز 1 و 2 خط انتقال آب بین مخازن سقز آغاز شد

24 فروردین مهلت تسلیم اظهارنامه مالیات بر ارزش افزوده زمستان 1400

24 فروردین مهلت تسلیم اظهارنامه مالیات بر ارزش افزوده زمستان 1400

88 روستای کردستان سال گذشته به شبکه سراسری گاز طبیعی متصل شد

تلاش برای اتمام پروژەهای آغاز شدە در سال 1٤01

خرید تضمینی گندم در کردستان آغاز شد

70 درصد میوه ایام عید در کردستان توزیع شده است

به متقاضیان نهضت ملی مسکن فرصت ویرایش داده می‌شود

بیش از 6 هزار مورد بازرسی از بازار کردستان انجام شد

فعالیت دانش بنیان نیازمند نیروی انسانی خلاق و نوآور است

2 برابر شدن قیمت خرید تضمینی گندم حرکتی استراتژیک است

توسعه تولید بدون توجه به دانش بنیان بودن محقق نمی شود

توزیع بیش از 440 تن میوه تنظیم بازار در کرمانشاه

تحقق شعار سال بر توزیع عادلانه جمعیت تاثیر گذار است

تولید سالانه 200 هزار تن گندم در بیجار