عصر کرد
تداوم رگبار و رعدوبرق‌ در کرمانشاه
سه شنبه 22 خرداد 1403 - 15:45:17
عصر کرد - مدیرکل هواشناسی استان کرمانشاه با اشاره به رگبار و رعد و برق‌های قابل توجهی که طی روزهای اخیر و شب گذشته در استان شاهد بودیم گفت: به نظر می‌رسد پیک این رگبارها را پشت سر گذاشتیم، اما رگبار و رعدوبرق‌های کرمانشاه همچنان تداوم دارد.
به گزارش خبرگزاری ایمنا از کرمانشاه، علی محمد زورآوند امروز _سه‌شنبه بیست و دوم خرداد_ در جمع خبرنگاران با اشاره به امواج ناپایداری که طی روزهای اخیر جو استان را تحت تأثیر قرار داده و باعث وزش باد، رعد و برق و رگبار پراکنده در نقاط مختلف استان شد، اظهار کرد: پیک فعالیت این امواج را روز گذشته (21 خرداد) شاهد بودیم.
وی افزود: احتمال وقوع چنین ناپایداری‌هایی کم و بیش تا پایان هفته و خصوصاً طی روزهای پنجشنبه و جمعه (24 و 25 خرداد) وجود دارد و ممکن است نمود آن در نوار شرقی استان بیشتر باشد. البته این بارش‌ها دیگر به گستردگی و شدت روز گذشته که اکثر نواحی استان را تحت تأثیر قرار داد، نخواهد بود.
مدیرکل هواشناسی استان کرمانشاه وقوع چنین ناپایداری‌هایی از جمله رعد و برق و رگبار شدید باران را برای این موقع از سال طبیعی دانست و خاطرنشان کرد: هنوز در فصل بهار قرار داریم و چنین بارش‌هایی در فصل بهار و حتی گاهی در اوایل تابستان نیز رخ می‌دهد.
زورآوند با اشاره به رعد و برق‌های مکرر اضافه کرد: هر زمان ابر در آسمان باشد و وزش باد را نیز داشته باشیم، احتمال اینکه ابرها بار الکتریکی بگیرند و رعد و برق رخ بدهد، زیاد است.
وی درباره وضعیت بارش‌های 24 ساعت گذشته در نواحی مختلف استان تاکید کرد: بیشترین بارش از کوزران و به میزان 20 میلی‌متر رخ داد و پس از آن صحنه با 9 میلی‌متر و بیستون با هشت میلی‌متر بیشترین بارش را داشتند.
مدیرکل هواشناسی استان کرمانشاه گفت: میزان بارش شهر کرمانشاه در 24 ساعت گذشته نیز 6.5 میلی‌متر بوده است و در سایر نواحی استان نیز بارش کمتر از شش میلی‌متر را داشتیم.
کد خبر 762223

http://www.Kurd-Online.ir/Fa/News/842552/تداوم-رگبار-و-رعدوبرق‌-در-کرمانشاه
بستن   چاپ