عصر کرد
بیش از یک‌میلیون نفر از جاذبه‌های گردشگری کرمانشاه دیدن کردند
چهارشنبه 8 فروردين 1403 - 16:56:57
عصر کرد - مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان کرمانشاه گفت: بیش از یک‌میلیون نفر از جاذبه‌های گردشگری این استان در روزهای گذشته بازدید کردند.
به گزارش خبرگزاری ایمنا از کرمانشاه، داریوش فرمانی، امروز _چهارشنبه هشتم فروردین _ در جمع خبرنگاران اظهار کرد: از بیست‌وچهارم اسفند تا پایان روز هفتم فروردین در مجموع یک‌میلیون و 78 هزار و 711 نفر از جاذبه‌های گردشگری کرمانشاه بازدید کرده‌اند.
وی تصریح کرد: بیشترین آمار بازدید گردشگران مربوط به جاذبه‌های طبیعی، تاریخی، تفریحی، مذهبی، دست‌ساز، موزه‌ها و فرهنگی است.
مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان کرمانشاه از اقامت 108 هزار و 758 مسافر نوروزی نیز در سطح استان در این مدت خبر داد و گفت: این تعداد مسافر نوروزی در مراکز اقامتی رسمی، غیررسمی و اضطراری استان اسکان پیدا کرده‌اند.
وی خاطرنشان کرد: بیشترین آمار اقامت در مراکز اقامتی رسمی مربوط به هتل‌ها، خانه مسافرها، اقامتگاه‌های بوم‌گردی و میهمان‌ پذیرها بوده‌است.
فرمانی در ادامه با بیان اینکه در این مدت یک‌هزار و 54 فقره بازدید نظارتی از تأسیسات گردشگری استان نیز انجام شده، افزود: به دنبال اجرای این بازدیدهای نظارتی برای 61 واحد که بهترین عملکرد را در ارائه خدمات به گردشگران نوروزی داشتند، گواهی تشویقی صادر شد.
وی یادآور شد: همچنین 148 واحد متخلف تذکر، 23 واحد اخطار کتبی و پنج واحد گردشگری نیز به دلیل توجه نکردن به تذکرات و اخطارها تعطیل و تعلیق شدند.
کد خبر 739732

http://www.Kurd-Online.ir/Fa/News/812704/بیش-از-یک‌میلیون-نفر-از-جاذبه‌های-گردشگری-کرمانشاه-دیدن-کردند
بستن   چاپ