عصر کرد
356 کیلوگرم مواد مخدر در کرمانشاه کشف شد
دوشنبه 23 بهمن 1402 - 16:13:57
عصر کرد - فرمانده انتظامی استان کرمانشاه گفت: با تلاش مأموران پلیس مبازه با مواد مخدر کرمانشاه دو باند توزیع مواد منهدم و از آن‌ها 356 کیلوگرم تریاک کشف شد. - اخبار استانها -
به گزارش خبرگزاری تسنیم از کرمانشاه، سردار مهدی حاجیان امروز در جمع خبرنگاران، اظهار داشت: پس از اطلاع مأموران پلیس مبارزه با مواد مخدر استان مبنی بر اینکه اعضای دو باند قاچاق در حال ورود محموله بزرگی از مواد به کرمانشاه هستند، رسیدگی به موضوع در دستور کار قرار گرفت.
وی عنوان کرد: مأموران با انجام کارهای اطلاعاتی گسترده موفق به شناسایی خودروهای قاچاقچیان در ورودی شهر کرمانشاه شده و پس از مدتی تعقیب نامحسوس، آن ها را طی عملیاتی غافلگیرانه متوقف و بازرسی های لازم را به عمل آوردند.
حاجیان افزود: در بازرسی های انجام گرفته از 2 دستگاه خودرو قاچاقچیان، 356 کیلوگرم ماده مخدر تریاک به همراه سه قبضه اسلحه و مقداری فشنگ کشف و 6 عضو باند نیز دستگیر و به مراجع قضائی معرفی شدند.
رئیس پلیس استان کرمانشاه مقدار مواد مخدر کشف شده استان از ابتدای امسال تاکنون را حدود سه تن و 168 کیلوگرم عنوان کرد و گفت: این مقدار کشفیات طی سال جاری با مواد کشف شده سال گذشته تقریبا برابری می‌کند.
وی از دستگیری 5634 نفر از خرده فروشان مواد مخدر در استان خبر داد و گفت: دستگیری این افراد نسبت به سال گذشته که 2814 نفر بوده بیش از 100 درصد رشد را نشان می‌دهد.
حاجیان به جمع‌آوری و دستگیری 5946 معتاد از سطح شهرها و روستاهای کرمانشاه اشاره کرد و گفت: در این کار هم نسبت به سال گذشته با رشد 55 درصدی روبرو بوده‌ایم.
وی با اشاره به انهدام 39 باند توزیع مواد مخدر در استان افزود: 247 مکان هم که محلی برای توزیع و مصرف مواد مخدر تبدیل شده بودند تخریب شد که به ترتیب در بحث انهدام باندها و تخریب اماکن توزیع مواد 31 و 19 درصد نسبت به سال گذشته رشد داشته‌ایم.
فرمانده انتظامی استان کرمانشاه به مسئله جمع آوری معتادان متجاهر هم اشاره کرد و گفت: پلیس قادر است در صورت فراهم بودن زیرساخت‌های لازم ظرف مدت 48 ساعت نسبت به جمع آوری آن‌ها اقدام کند.
حاجیان عنوان کرد: یکی از موانعی که باعث شده همکاران ما نسبت به جمع آوری همه معتادان متجاهر اقدام نکنند نبود فضای نگهداری مناسب برای این افراد است که امیدوارم نهادهای مسئول نظیر استانداری، بهزیستی و شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر با فراهم کردن زیرساخت‌های لازم امکان جمع آوری این افراد را برای پلیس تا پیش آغاز سال جدید فراهم کنند.
انتهای پیام/

http://www.Kurd-Online.ir/Fa/News/792360/356-کیلوگرم-مواد-مخدر-در-کرمانشاه-کشف-شد
بستن   چاپ