عصر کرد
پیشرفت 50 درصدی آبرسانی به 548 روستای آذربایجان غربی و کردستان
دوشنبه 23 بهمن 1402 - 15:05:16
عصر کرد - فرمانده قرارگاه حمزه سیدالشهدا (ع) روز دوشنبه در گفتگو با خبرنگاران اظهار کرد: محرومیت زدایی از جمله برنامه‌های قرارگاه حمزه سیدالشهدا (ع) در راستای ارتقای امنیت در منطقه بوده است،که در این ارتباط فقط قرارگاه امام حسن مجتبی علیه السلام به 548 روستا در استان های آذربایجان غربی و کردستان آبرسانی می کند که پیشرفت این طرح از 50 درصد گذشته است.
سردار علی اکبر پور جمشیدیان افزود: در مرحله اول طرح آبرسانی به روستا‌های محروم، 10 هزار روستا در کشور هدف گذاری شده که از این تعداد 548 روستا مربوط به 2 استان آذربایجان غربی و کردستان است.
وی با اشاره به اینکه 16 هزار میلیارد ریال اعتبار برای این طرح در نظر گرفته شده است، اضافه کرد: از این تعداد نیز 379 روستا با 10 هزار میلیارد ریال مربوط به آذربایجان غربی و 169 روستا با 6 هزار میلیارد ریال مربوط به کردستان است.
فرمانده قرارگاه حمزه سیدالشهدا (ع) اظهار کرد: پیشرفت اعتباری این طرح 32 درصد و پیشرفت فیزیکی آن بیش از 50 درصد است.
سردار پورجمشیدیان ادامه داد: علاوه بر آن، در حوزه محرومیت زدایی احداث بیش از 30 هزار کیلومتر جاده روستایی در دستور کار قرار گرفته و در سه سال گذشته یک هزار و 500 واحد مسکن محرومان احداث شده است.
فرمانده قرارگاه حمزه سیدالشهدا (ع) گفت: در 10 سال گذشته نیز 10 هزار سری جهیزیه به زوج‌های جوان و محروم در استان‌های کردستان و آذربایجان غربی اهدا شده است.
وی همچنین با اشاره به تلاش اتباع کشور‌های همسایه شرقی کشور برای خروج از مرز‌های شمال غربی به سمت کشور‌های اروپایی افزود: برای جلوگیری از این امر غیرقانونی، در 10 سال گذشته 250 هزار تبعه خارجی در آذربایجان‌غربی دستگیر شده و امسال نیز این رقم به 23 هزار نفر رسیده است.
سردار پورجمشیدیان با بیان اینکه برخی افراد نیز اقدام به گروگان گیری از اتباع خارجی می‌کنند، به آنان به صورت جدی هشدار داد که برخورد بسیار جدی با آنان صورت خواهد گرفت.
وی تاکید کرد: افرادی که اقدام به این کار می‌کنند این هشدار ما را جدی بگیرند و از این کار کثیف دست بکشند و در صورت بی توجهی به این هشدار، برخورد نیرو‌های ما جدی‌تر خواهد بود.
فرمانده قرارگاه حمزه سیدالشهدا (ع) با اشاره به عملیات‌های صورت گرفته برای مقابله با فعالیت‌های ضدانقلاب در آن سوی مرز‌های کشورمان اضافه کرد: این عملیات‌ها سازمان و انسجام ضدانقلاب را در خارج از کشور به صورت کامل به هم ریخت و بسیاری از سران آن‌ها فراری شدند.
سردار پورجمشیدیان با بیان اینکه با این اقدام، ساختار تشکیلاتی ضدانقلاب به هم خورده است، ادامه داد: ما باید اطمینان حاصل کنیم که ضد انقلاب در آن مناطق پایگاهی ندارد و سنگر‌ها و مقر‌های آنان باید جمع آوری و منهدم شود.
باشگاه خبرنگاران جوان آذربایجان غربی ارومیه

http://www.Kurd-Online.ir/Fa/News/792305/پیشرفت-50-درصدی-آبرسانی-به-548-روستای-آذربایجان-غربی-و-کردستان
بستن   چاپ