عصر کرد
25 برنامه با رویکرد محله محوری در کردستان برگزار می‌شود
دوشنبه 23 بهمن 1402 - 2:01:52 PM
عصر کرد - حجت‌الاسلام جلیل مختاری نیا در گفت‌وگو با خبرنگار مهر اظهار کرد: همزمان با فرا رسیدن اعیاد شعبانیه از ولادت امام حسین (ع) و به صورت مستمر تا نیمه شعبان همزمان با ولادت حضرت حضرت مهدی (عج) 25 ویژه برنامه در سطح مساجد استان کردستان برگزار خواهد شد.
وی افزود: در راستای افزایش مشارکت محلات در برنامه‌ریزی فرهنگی و با رویکرد مردمی و نوآورانه جشن‌های این ایام در سطح مساجد برگزار می‌شود.
حجت الاسلام مختاری نیا هدف از برگزاری این برنامه‌ها را ایجاد شور و نشاط و مودت با آموزه‌های دینی دانست و گفت: در این جشن‌ها برنامه‌های متنوعی از جمله سخنرانی بصیرتی و معرفت‌افزایی، مولودخوانی، فضائل و سجایای اخلاقی امامان همام، شرح ویژگی‌ها و زندگانی سراسر نور امامان تبیین می‌شود.
وی ادامه داد: همچنین 10 جشن خیابانی در شهرهای بیجار، قروه و سنندج برگزار خواهد شد و مراسم نور افشانی در سطح میایدین شهرهای استان نیز برپا می‌شود.
معاون فرهنگی اداره کل تبلیغات اسلامی استان کردستان همچنین از برگزاری مراسم جشن در هیئات مذهبی خبر داد و بیان کرد: به همت هیئت‌های مذهبی 100 ویژه برنامه جشن و سرور در سطح مساجد استان برگزار می‌شود.
وی اضافه کرد: همچنین موکب‌ها و ایستگاه‌های صلواتی به تعداد 50 مورد دایر خواهد شد تا از مردم پذیرایی به عمل آید.
حجت الاسلام مختاری نیا در ادامه از اعزام 50 مبلغ دینی خبر داد و ابراز کرد: همزمان با شروع اعیاد شعبانیه تعداد 50 مبلغ دینی به نقاط مختلف استان اعزام خواهد شد که از این تعداد 10 مبلغ ویژه مهدوییت هستند.
وی خاطر نشان کرد: مراسم احیای جشن نیمه شعبان نیز در برخی از مساجد سطح استان برگزار خواهد شد.
کد خبر 6021999

http://www.Kurd-Online.ir/Fa/News/792280/25-برنامه-با-رویکرد-محله-محوری-در-کردستان-برگزار-می‌شود
بستن   چاپ