عصر کرد
استقرار 127 واحد فناور و دانش‌بینان در پارک علم و فناوری کردستان طی یک‌سال اخیر
شنبه 21 بهمن 1402 - 16:17:42
عصر کرد - به گزارش خبرگزاری فارس از سنندج، بابک سوری ظهر امروز در مراسم افتتاح مجتمع نوآوری نور سنندج اظهار کرد: پارک علم و فناوری از سال92 به صورت رسمی در این استان تاسیس شده و تاکنون روند روبه رشدی را داشته است.
وی به وجود 160 شرکت واحد فناوری مستقر در پارک علم و فناوری اشاره کرد و گفت: 70 شرکت از این تعداد دانش بنیان بوده و استاندارد و ساز وکارهای مورد نیاز را دارا هستند.
به گفته وی، این شرکت‌های مستقر در پارک علم و فناوری واحدهای فناوری هستند که محصولات خدماتی و قابل فروش را ارائه می‌دهند و برخی از واحدها نیز در محیط کارگاهی در شرکت شهرک‌ها صنعتی فعالیت دارند.
رئیس پارک علم و فناوری کردستان به برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته در راستای افزایش شرکت‌های دانش‌بنیان مستقر در پارک گریزی زد و گفت: تعداد شرکت‌های دانش بنیان در استان تا پایان سال گذشته 54 شرکت بود که این تعداد تا پایان امسال به 70 شرکت دانش بنیان می‌رسد.
سوری خاطرنشان کرد: بیش از 30 درصد شرکت‌های دانش بنیان استان در حوزه فناوری اطلاعات فعالیت دارند.
وی اضافه کرد: تامین زمین برای توسعه پارک علم و فناوری با هدف ارتقای سطح پارک از 3 به 2 از اهداف و برنامه‌های ما در استان است.
سوری اذعان کرد: در یک سال اخیر 127 واحد فناور و دانش‌بینان در این پارک پذیرش و مستقر شده که امیدواریم این آمار را به 200 واحد تا پایان سال برسانیم.
وی در ادامه با اشاره به اینکه مجتمع نوآوری نور سنندج با هدف استقرار واحدهای فناور و شرکت‌های دانش بنیان احداث و امروز با حضور معاون فناوری وزیر علوم، تحقیقات و فناوری به بهره‌برداری رسید، عنوان کرد: این مجتمع در 900 متر زیربنا به مساحت 5 هزار و 400 متر مربع و در 6 طبقه احداث شده است.
به گفته وی، برای ساخت این مجتمع اعتباری بالغ بر240 میلیون ریال هزینه شده است.
انتهای پیام/2330/71

http://www.Kurd-Online.ir/Fa/News/791309/استقرار-127-واحد-فناور-و-دانش‌بینان-در-پارک-علم-و-فناوری-کردستان-طی-یک‌سال-اخیر
بستن   چاپ