عصر کرد
برگزاری 40 کارگاه مهارت‌های زندگی برای جوانان کرمانشاهی
شنبه 27 اسفند 1401 - 17:10:43
عصر کرد - به گزارش خبرنگار مهر، حسین آذرکمند در نشست خبری هم اندیشی با اصحاب رسانه که با حضور مدیرکل ورزش و جوانان استان کرمانشاه در سالن اجتماعات این اداره برگزار شد، اظهار کرد: مسائل مربوط به حوزه جوانان در 13 بخش تعریف شده که یکی از آنها ورزش و جوانان است که به همین منظور بر اساس وظایفی که این اداره بر عهده دارند تاکنون جلساتی در خصوص امور جوانان به ریاست استاندار تشکیل شده است.
بیشتر بخوانید: اخبار روز خبربان
وی با بیان اینکه نقش اداره کل ورزش و جوانان نقشی ستادی است، افزود: به منظور رسیدگی به مسئله جوانان بیش از 20 دستگاه در حوزه جوانان متولی و مسئول بوده که در امور ساماندهی جوانان و رفع مشکلات جوانان مطالبه‌گری می‌کنند.
معاون جوانان اداره کل ورزش و جوانان استان کرمانشاه تصریح کرد: برگزاری رویدادهای «همنا»، «اتم» و «جوان برتر ایران» از جمله برنامه‌های حوزه جوانان است که با اهداف و موضوعات مشخص در حوزه هویت جوانان برگزار شده است.
آذر کمند با اشاره به اینکه مسئله ازدواج و خانواده مهمترین موضوعاتی است که توجه کمتری با آنها صورت می‌گیرد، خاطر نشان کرد: برای جلوگیری از مشکلات و پرداختن به این حوزه‌ها تاکنون 40 کارگاه مهارت‌های زندگی با کمک سمن‌ها برگزار شده است.
وی عنوان کرد: تعداد 118 سمن در استان وجود دارد که حدود 50 مورد از آنها پایه کار و فعال هستند که با دریافت شناسه ملی می‌توان با آن‌ها برای ارتقا و بهبود ورزش و جوانان استان کرمانشاه تلاش بیشتری صورت گیرد که با توجه به اعتبارات این حوزه قول مساعدت و برقراری عدالت برای تقسیم اعتبارات بین سمن‌ها را اعلام می‌کنیم.
معاون حوزه جوانان اداره کل ورزش و جوانان کرمانشاه با اشاره به وضعیت نه چندان مطلوب مراکز مشاوره در استان کرمانشاه، تاکید کرد: در حال حاضر تعداد 13 مرکز مشاوره پیش از ازدواج در استان کرمانشاه در حال فعالیت هستند که با توجه به نیاز استان و همچنین پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی و هویتی در بحث خانواده در پی افزایش تعداد این مراکز هستیم.
کد خبر 5736305

http://www.Kurd-Online.ir/Fa/News/462204/برگزاری-40-کارگاه-مهارت‌های-زندگی-برای-جوانان-کرمانشاهی
بستن   چاپ