عصر کرد
در مراسم تجلیل از قهرمان لیگ برتر بسکتبال بانوان کشور چه گذشت؟
شنبه 27 اسفند 1401 - 16:30:58
عصر کرد - مراسم تجلیل از اعضای تیم تیروژ حیابت کردستان؛ قهرمان لیگ برتر بسکتبال بانوان کشور برگزار شد. - اخبار استانها -
به گزارش خبرگزاری تسنیم از سنندج، حامد جولائی ظهر امروز در مراسم تجلیل از اعضای تیم تیروژ حیابت کردستان؛ قهرمان لیگ برتر بسکتبال بانوان کشور که در اداره‌کل ورزش‌وجوانان کردستان برگزار شد، ضمن تبرین این موفقیت به مربی، اعضا و خانواده‌های این تیم و جامعه ورزشی استان اظهار داشت: این درخشش و موفقیت با وجود همه کمبود امکانات و سختی‌ها، بار دیگر شایستگی و توانایی‌های جوانان این خطه قهرمان‌پرور را به همگان اثبات کرد.
بیشتر بخوانید: اخبار روز خبربان
وی با بیان اینکه در این آستانه سال نو قهرمانی دختران کردستانی از سویی دل مردم استان را شاد کرده و از سوی دیگر موجب فخر و مباهات جامعه ورزشی کردستان شده و خادمان این حوزه را در راه خدمت به جامعه بزرگ ورزش استان دلگرم‌تر کرده است، گفت: بانوان بسکتبالیست کردستانی با تلاش و پشتکار در میان تیم‌های بزرگ و سرشناس کشور به پیروزی دست یافته و "خواستن ، توانستن است" را در عمل به همگان نشان دادند.
مدیرکل ورزش و جوانان کردستان ضمن قدردانی از حمایت‌های استاندار و اسپانسرهای این تیم؛ بر ضرورت ورود بخش خصوصی و حمایت بیشتر از ورزش و قهرمان استان تأکید کرد و افزود: امیدواریم این جایگاه حفظ و بار دیگری بسکتبال کردستان به دوران و روزهای طلایی و موفق خود باز گردد.
جولائی با ابراز گله‌مندی از اینکه علی‌رغم دعوت‌های متعدد از رئیس فدراسیون بسکتبال برای حضور در استان و بررسی وضعیت این رشته ورزشی تصریح کرد: امیدواریم کسی مسئولیت این فدراسیون را بر عهده بگیرد که دغدغه‌مند و از قهرمانان این رشته ورزشی حمایت کند.
سید‌صباح قریشی، رئیس هیئت بسکتبال استان کردستان نیز در این مراسم ضمن تبریک این موفقیت به همه اعضای تیم و جامعه ورزشی کردستان اظهار داشت: تیم گرگان علی‌رغم اینکه در اوج آمادگی و سطح بالایی قرار داشت اما تیم بسکتبال بانوان کردستان توانست با اقتدار در مقابل آنان به پیروزی دست یابد.
وی با بیان اینکه این تیم باید در سال آینده و رقابت‌های آسیایی این جایگاه را حفظ و همچنان خوش بدرخشد، گفت: از استاندار و مدیرکل ورزش‌وجوانان کردستان انتظار می‌رود که از این تیم حمایت کرده تا به خاطر مشکلات مالی و نبود اسپانسر از حضور و موفقیت در سایر رده‌ها جا نمانند.
رئیس هیئت بسکتبال استان کردستان با بیان اینکه ورزشکاران مستعد زیادی در استان وجود داشته که هر کدام توانایی نقش‌آفرینی و افتخارآفرینی در رده‌های کشوری و آسیایی و ... را دارند، تصریح کرد: تا روزی که در این هیئت فعالیت داشته از تمامی امکانات برای توسعه و حمایت از ورزشکاران این تیم استفاده می‌کنیم.
قریشی یادآور شد: تکریم و تجلیل از قهرمانان و حمایت از ورزشکاران مستعد باید به عنوان یک اولویت همواره مورد توجه مسئولان باشد تا آنان نیز بدون دغدغه‌ در جهت موفقیت و کسب جایگاه گام بردارند.
تیم بسکتبال بانوان تیروژ حیات کردستان قهرمان لیگ برتر شد سروه ضرغامیان، سرمربی تیم بسکتبال بانوان تیروژ حیات کردستان نیز ضمن تبریک این موفقیت به شاگردانش و جامعه ورزشی استان اظهار داشت: آینده خوبی ر انتظار تیم بانوان است. خیلی خوشحالم که بعد از سالیان سال، جام لیگ برتر بسکتبال به کردستان رسید.
وی نبود اسپانسر را بزرگترین معضل ورزش استان عنوان کرد و گفت: از همه مسئولان و بخش خصوصی در کردستان انتظار می‌رود که به یاری و حمایت از قهرمانان و ورزشکاران بشتابند.
سرمربی تیم قهرمان لیگ برتر بسکتبال بانوان کشور با اشاره به اینکه 90 درصد از بازیکنان ما بومی و تنها دو بازیکن خارجی در ادامه به تیم اضافه شدند، تصریح کرد: با این موفقیت نشان دادیم که ورزشکاران کردستانی در رده‌های بالاتر نیز حرف برای گفتن داشته و یقیناً در صورت حمایت مالی، این تیم موفق‌تر هم خواهد شد.
چند نفر از اعضای تیم تیروژ حیات کردستان نیز به بیان دغدغه‌ها و مشکلات خود پرداخته و خواستار حمایت مالی مسئولان از تیم شدند. در پایان با حضور استاندار با اهدای لوح تقدیر از تک‌تک اعضای تیم قهرمان لیگ برتر کشور تجلیل شد.
انتهای پیام/481/

http://www.Kurd-Online.ir/Fa/News/462080/در-مراسم-تجلیل-از-قهرمان-لیگ-برتر-بسکتبال-بانوان-کشور-چه-گذشت؟
بستن   چاپ