عصر کرد
بازارچه مرزی جوانرود از جمله شاخص‌های مهم شهرستان
سه شنبه 23 اسفند 1401 - 10:40:35 AM
باشگاه خبرنگاران
عصر کرد - بهرامی رئیس اداره میراث فرهنگی جوانرود گفت : باتوجه به هم مرز بودن جوانرود با کشور عراق، بازارچه‌ای مرزی در داخل این شهر قرار دارد که کالا‌های مختلف بویژه لوازم خانگی را با حدود 10 تا 15 درصد ارزان‌تر از بازار به خریداران عرضه می‌کند، برای همین هرساله در ایام نوروز گردشگران زیادی هستند که برای خرید از این بازارچه به جوانرود سفر می‌کنند.
  رئیس میراث فرهنگی جوانرود یادآور شد: این گردشگران علاوه بر خرید از بازارچه مرزی به سایر مناطق تفریح ی و طبیعی این شهرستان هم سری می‌زنند که از جمله آن‌ها می‌توان به مناطق تفرجگاهی سفید برگ و شبانکاره اشاره کرد.
وی ادامه داد: این دو منطقه دارای رودخانه‌های خروشان و باغات فراوانی هستند و مردم محلی در آن‌ها مزرعه‌های پرورش ماهی و رستوران‌هایی راه‌اندازی کرده‌اند که کباب ماهی آن معروف شده است.
رئیس میراث فرهنگی جوانرود یکی دیگر از مناطق گردشگری این شهرستان را شروینه اعلام کرد و گفت: این منطقه گردشگری و روستایی که در اطراف آن قرار گرفته، فضایی بکر و بی نظیر برای افراد علاقمند به طبیعت است.
وی با تاکید براینکه تمام دستگاه‌های ذیربط در این شهرستان برای پذیرش گردشگران نوروزی در آماده باش هستند، عنوان کرد: در این شهرستان یک میهمانپذیر، یک هتل آپارتمان، شش خانه مسافر مجوز دار و یک واحد اقامتگاه بوم گردی در روستای حوری آباد داریم که در ایام نوروز میزبان گردشگران خواهند بود.
به گفته این مسئول، در ایام نوروز سال گذشته حدود 670 هزار میهمان نوروزی از این شهرستان بازدید کردند که پیش بینی می‌شود، این رقم برای نوروز پیش رو افزایش پیدا کند .

http://www.Kurd-Online.ir/Fa/News/436473/بازارچه-مرزی-جوانرود-از-جمله-شاخص‌های-مهم-شهرستان
بستن   چاپ